Ako rýchlo vytvoriť novú písomku z viacerých

Ak už máte nejakú zásobu vlastných písomiek a použijete aj zdieľané písomky na portáli Pisomka.sk, tak to nemusí byť vôbec problém.

Chcete napríklad napísať so žiakmi písomku z goniometrie a mali by tam byť goniometrické výrazy, grafy goniometrických funkcií a nejaké goniometrické rovnice. Celkom Vás poteší, že v časti Moje písomky nájdete takú písomku asi spred dvoch rokov. Sú tam výrazy, aj rovnice, ako si prečítate, ale nie sú tam grafy funkcií. Navyše sú tam nerovnice, tie ešte skúšať nechcete.

Názov písomky je takmer zhodný s tým, čo potrebujete

Piate tlačítko v riadku písomky Vám umožní vytvoriť jej duplikát. Keď ho použijete, tak vo vašej tabuľke písomiek sa to prejaví tak, že hneď za písomkou pribudne riadok s jej kópiou. Môžete si všimnúť, že počet zapojených žiakov do písomky je nula. Duplikovaná písomka je totiž úplne nezávislá od pôvodnej písomky, takže teraz môžete vymazať, alebo vytvoriť v nej nové otázky, prípadne si sem skopírovať zadania a odpovede otázok z iných písomiek.

Kópia písomky sa Vám po zduplikovaní objaví v riadku pod pôvodnou písomkou

Takto získate písomku so 7 otázkami, z ktorých 3 sú na výrazy, 3 na rovnice a 1 na nerovnicu. Otázku na nerovnicu pri úprave písomky vymažete, písomku si zatiaľ uložíte a pozriete sa do zdieľaných písomiek.

V zdieľaných písomkách nájdete rôzne hotové písomky, ktoré vytvorili učitelia

Názov Goniometrické funkcie vyzerá nádejne, možno sú tam aj nejaké grafy. Otvoríte písomku a tretia otázka v nej Vás zbaví akejkoľvek ďalšej práce pri vymýšľaní vhodnej úlohy a hľadaní vhodného obrázku.

V dvoch variantoch písomky sú dve úlohy na grafy

Takže k šiestim otázkam, ktoré Vám zostali po vymazaní nerovnice, môžete pridať jednu, alebo aj dve otázky na grafy funkcií. Obrázky si uložíte v počítači a potom nahráte do písomky, ktorú vytvárate. Skopírujete odpovede. Upravíte názov písomky. Hotovo 🙂


Páčil sa Vám článok? Podeľte sa oň aj s ostatnými...

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *