Educlio – zápisník a zároveň dialóg učiteľa so žiakmi

Portál Educlio Vám to prepočíta

Body z písomiek Vám zráta na stotiny presne a študentovi určí známku podľa získaného počtu percent

Educlio je portál, na ktorom si môžete priebežne ukladať celé hodnotenie všetkých žiakov svojich tried. A nielen to. Môžete v ňom zdieľať študijné materiály určené žiakom, aktuality, obrázky a videá, plánovať písomky s presným termínom a dopredu známym obsahom a komunikovať so žiakmi. A to všetko úplne zadarmo.

Výhody pre Vás

Educlio Vám deň pred písomkou ráno o 9:00 pripomenie e-mailom, že ju zajtra so študentmi píšete. Takže to nezistíte až večer o deviatej, ako sa píše v článku Písomky online – ušetrený čas . Písomku taktiež pripomenie žiakom, ak si nastavia upozornenia. Nič si nemusíte pamätať, ani zapisovať na papier. Všetky termíny, názvy, obsah písomiek a ich bodové hodnotenie máte zapísané v Educliu, spolu so študijnými materiálmi, ktoré ste žiakom poskytli. Prostredníctvom aktualít môžete oznamovať študentom dôležité informácie, aj keď práve nie ste v škole.

Vždy „uzavreté“ známky

V Educliu máte celé hodnotenie všetkých žiakov svojich tried vždy aktuálne k dispozícii. Ak teda nastane situácia, pri ktorej sa z akýchsi dôvodov už zajtra začínajú žiakom prázdniny, a vedenie školy od Vás žiada ich klasifikáciu, tak Vám stačí prihlásiť sa do portálu a zapísať žiakom ich aktuálne známky. Tento fakt Vašim žiakom môžete oznámiť hneď na začiatku klasifikačného obdobia. Dostanú známku, akú si sami vytvorili svojou doterajšou činnosťou. Veľmi dobre si začnú uvedomovať, že sa neoplatí dlhšie stagnovať a riskovať, že sa im už nepodarí dosiahnuť hodnotenie, aké by si predstavovali. Každý z nich si môže kedykoľvek pozrieť svoje hodnotenie na vlastnom žiackom konte na portáli Educlio. Každý vidí iba svoje hodnotenie v súlade s ochranou osobných údajov. Iba učiteľ vidí hodnotenie celej triedy.

Aplikácia k portálu

Portál Educlio je zadarmo. Taktiež zadarmo je k portálu mobilná aplikácia pre žiakov v systéme Android a tiež v systéme iOS, aby si mohli v telefóne kedykoľvek pozrieť svoje hodnotenie, aktuality, prípadne nadchádzajúce písomky.

Educlio a Pisomka

Educlio je zároveň súčasťou portálu na elektronické testovanie žiakov Pisomka.sk. Do Educlia môžete jediným tlačidlom importovať výsledky testu celej triedy, systém Vám ich sám zapíše do tabuľky hodnotenia, pričom body získané v teste prepočíta tak, aby boli v súlade s maximálnym počtom bodov za písomku, ktorý ste sa rozhodli udeliť. Ak si želáte vidieť známky za jednotlivé písomky, systém Vám body za jednotlivé písomky jednotlivých žiakov prepočíta na známky.

Bezplatné školenie

Ako efektívne a naplno využívať portál Educlio, spolu s portálom Pisomka.sk môžete zistiť aj osobne na bezplatnom školení.


Páčil sa Vám článok? Podeľte sa oň aj s ostatnými...

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *