Sledovanie priebehu online písomky

Jedna z výhod portálu Pisomka.sk je nepochybne funkcia sledovať priebeh. Môžete ju použiť pri každej vytvorenej písomke a umožní Vám počas písomky na svojom počítači sledovať postupne pribúdajúce odpovede žiakov.

Napríklad po prvých 20 minútach tabuľka žiackych odpovedí môže vyzerať takto:

Priebeh písomky po 20 minútach práce

Vidíte presne, ako odpovedajú na otázky jednotliví žiaci, a keď podržíte kurzor myši na symbole zdvihnutého palca alebo krížika, tak sa Vám zobrazí formulácia celej otázky a aj žiakova odpoveď na ňu. Máte tak neustále prehľad o tom, ako žiaci zvládajú Vašu písomku. Keďže nemusia odpovedať na otázky zaradom a preskočia tú, ktorá je pre nich ťažká s tým, že sa k nej neskôr vrátia, tak Vy v reálnom čase vidíte, s ktorou otázkou má väčšina žiakov problém. Konkrétne na predošlom obrázku vidieť, že na prvú otázku správne odpovedal iba jeden žiak – EFKAR, no ostatní žiaci ju buď preskočili, alebo odpovedali nesprávne. Taktiež si môžete všimnúť, že štvrtú otázku zvládli všetci. Je zaujímavé sledovať, ktoré otázky žiakom už spôsobujú vážnejšie problémy.

Znemožnené podvody vyhľadaním na internete

Ešte zaujímavejší však pre Vás môže byť ten fakt, či sa niektorý žiak nepokúsil nájsť odpoveď na Vašu otázku pripojením sa na niektorú inú webstránku. Ak by sa to stalo, tak celý riadok odpovedí príslušného žiaka sa zafarbí na červeno.A Vy viete, že treba vstať a ísť skontrolovať k lavici aktivity tohoto žiaka 🙂 Na obrázku, ktorý nasleduje, môžete vidieť, ako sa zafarbili odpovede žiaka KALAJA.

Situácia, ktorá nastane po pokuse žiaka otvoriť si inú webstránku

Po objasnení situácie zostáva na Vás, ako budete reagovať. Ak dovolíte žiakovi pokračovať ďalej, tak na svojej obrazovke iba kliknete na obnoviť sledovanie a červená farba sa stratí. Druhýkrát sa už pravdepodobne nebude pokúšať zistiť niečo na internete. Ani rýchlo zistiť písmenko správnej odpovede u najbližšieho spolužiaka nie je možné, pretože správne odpovede sa zobrazujú každému žiakovi v inom náhodnom poradí.

Vymazanie žiackej odpovede počas písomky

Ak žiak na otázku už odpovie, tak mu zostanú zobrazené iba zvyšné otázky. Samozrejme, všetci sme omylní a aj jemu sa môže stať, že klikne na inú odpoveď, ako chcel. V tom prípade má možnosť okamžite Vás požiadať o vrátenie otázky naspäť. Napríklad žiak MALY Vás poprosí, aby ste mu vymazali odpoveď na poslednú otázku. Vy v tabuľke kliknete na jeho meno a na novej karte sa Vám ukáže Priebeh pisomky – MALY, kde sú jeho odpovede na otázky aj s časom, kedy boli zaznamenané. Už len splníte jeho prosbu a vymažete odpoveď na poslednú otázku, aj keď si o tom pomyslíte svoje. Otázka sa mu vráti do písomky.

Možnosť vymazať žiakovi odpoveď, alebo celú aktivitu

Samozrejme, pri práci v škole nebudete mať pri žiakoch čas 22:50:35 a to je práve ďalšie plus pre Vás. Môžete si dôsledne skontrolovať, kedy kto odpovedal na otázky. V prípade, že by ste zabudli deaktivovať písomku, viete si zistiť, či sa niekto po skončení hodiny znovu prihlásil.

Vyhodnotenie písomky pre žiaka okamžite

Akonáhle žiak odpovie na všetky otázky v písomke, tak dostane možnosť kliknúť si na vyhodnotenie, kde uvidí svoj výsledok, napríklad takýto:

Vyhodnotenie písomky pre žiaka

Vymedzený čas na prácu pomaly končí a Vy svojich žiakov ešte pár minút pred koncom vyzvete, aby odpovedali na zvyšné otázky a ukončili tak svoju prácu. Nemusíte nikoho o nič viackrát prosiť, všetky odpovede zostanú uložené na portáli a vy si tam priebeh písomky a počet správnych odpovedí pozriete, kedykoľvek budete chcieť. Takže teraz iba jediným tlačítkom deaktivujete písomku, usmejete sa a odchádzate z triedy, hoci tam vzadu ešte niekto píše a tu vpredu niekto protestuje. Od začiatku vedeli, koľko času budú mať a nabudúce si dajú lepší pozor. Učíte ich pre život 🙂

Neskôr, pri zapisovaní hodnotenia písomky si všimnete, že vo výslednej tabuľke sú všetky riadky biele, iba jeden zostal zelený:

Po deaktivácii písomky môže nastať takáto situácia

Nič vážne sa nestalo, to iba žiak Galád, ktorý vzadu ešte písal, aj keď ste už vychádzali z triedy, nemá ukončenú prácu a nevidel zatiaľ svoje vyhodnotenie. Počet jeho správnych odpovedí Vám je však jasný a jemu bude tiež, keď sa príde opýtať. Nabudúce si snáď lepšie rozvrhne svoj čas 🙂


Páčil sa Vám článok? Podeľte sa oň aj s ostatnými...

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *