Aplikácia Educlio – pracovné veci vyriešite za pár sekúnd

Vidíte niekde v knihe zaujímavý text pre svojich žiakov? Môžete im ho okamžite poslať. Stačí Vám mobilný telefón s nainštalovanou aplikáciou Educlio, či už pre iOS, alebo pre Android. V najnovšej verzii mobilnej aplikácie k portálu Educlio totiž pribudli ďalšie funkcie – pridať nový študijný materiál priamo odfotením cez mobilný telefón a tiež funkcia vymazať študijný materiál.

Ak so svojimi žiakmi používate portál Educlio, tak ste už určite objavili jeho výhody pre vás všetkých. Píše sa o nich napríklad v článkoch Educlio – zápisník a zároveň dialóg učiteľa so žiakmi, Educlio vie, že nie je dvojka ako dvojka. Ak ho chcete začať používať, alebo chcete začať používať mobilnú aplikáciu k portálu, tak Vám odporúčame prečítať si článok Ako začať používať portál Educlio? Ako využiť výhody mobilnej aplikácie Educlio?

Funkcie aplikácie Educlio

Mobilná aplikácia Educlio v systéme Android, alebo iOS Vám umožní používať informácie z portálu priamo medzi žiackymi lavicami, ale aj na iných miestach úplne mimo školy. Stačí Vám telefón. Kedykoľvek môžete pridať, vymazať, alebo komentovať aktualitu, otvoriť si hodnotenie svojich žiakov a pridať body (na poslednom obrázku ideme pridať body žiakovi Šalamúnovi):

Taktiež si môžete skontrolovať názvy a dátumy dohodnutých písomiek a ich bodové hodnotenie. Ak si nastavíte, či už Push, alebo E – mailové notifikácie, tak systém Vás upozorní na blížiacu sa písomku.

Funkcia Pridať študijný materiál, ktorá sa spomína v úvode článku funguje už nielen na portáli, ale aj v mobilnej aplikácii. Študijný materiál môžete pridať priamo odfotografovaním z Vášho mobilného telefónu. Zadáte názov študijného materiálu a použijete tlačidlo Odfotografovať. Za pár sekúnd majú študenti k dispozícii Váš materiál:

V prípade, že by ste potrebovali o portáloch Pisomka.sk a Educlio viac podrobnejších informácií je možné dohodnúť si bezplatné školenie, alebo iba napísať na E-mailovú adresu eva@pisomka.sk


Páčil sa Vám článok? Podeľte sa oň aj s ostatnými...

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *